Kontakt:  ČISTIAREŇ KOBERCOV POPRAD

ČISTENIE - TEPOVANIE - OBŠÍVANIE KOBERCOV POPRAD   

Otvorené : PO - PIA 13:30-15:30 /v inom čase na tel. obj./

Dom služieb - Francisciho 3288, Poprad, /vedľa OC FORUM/

tel: 0949 385 057

 

Tepovanie kobercov Poprad šamponovací stroj Tepovanie kobercov v Poprade Obšívanie kobercov stroj

[

Tepovanie Kobercov Čistiareň kobercov Poprad Obšívanie kobercov

Vyčistili a obšili sme už viac 

ako  5000 ks kobercov.

 

Pavilón služieb /vedľa OC FORUM/ Francisciho 3288, Poprad 1. poschodie

 

 

čistiareň kobercov Poprad

  • Ponúkame hĺbkové tepovanie kobercov, látkových sedačiek, postelí... u zákazníka alebo na prevádzke do 5-7 pracovných dní /vrátane vysušenia/ alebo expresne do 48h. Tepujeme aj koberce typu "shaggy" - vysoký vlas 
  • Koberce sa na prevádzke čistia kvalitnou bezpečnou chémiou rakúskych a nemeckých výrobcov /vlas sa nielen vyčistí, oživí ale je chránený proti rýchlemu ušpineniu/   
  • Obšívame aj staršie koberce, behúne, kruhy, soklíky,  metrážne koberce ... 
  • Po dohode je možné zaslať koberce na obšívanie/tepovanie poštou z celého Slovenska 
 

Kusové Koberce

 

Perzské kusové koberce - história

 

Perzské kusové koberce alebo perzské behúne sú najjemnejší a najkrásnejší výraz iránskeho umenia a kultúry. Iránčania boli jedným z prvých národov výrobcov kusových kobercov a najpravdepodobnejšie prví tkáči predhistorickej civilizácie. História perzských koberčekov je zaznamená už pred  2,500 rokmi. V tomto období iránčania vytvárali kusové koberce v  najvyššej miere dokonalosti, tvorivosti a originálnosti, ktorú poznáme cez stáročia. Odborná znalosť tkania kobercov - know-how sa prenášala z generácie na generáciu ako rodinné tajomstvo. 

 

Pri hľadaní histórie perzských kusových kobercov prechádzame kultúrnym rastom perzskej civilizácie. Hovorí sa, že to bola jedna z najväčších ľudských spoločností na svete.  

Tkanie kobercov malo zo začiatku len potrebu ochrany kočovníkov za studeného počasia, pre účely pokrytia podlahy, vstupov do stanov a podobne. Časom sa však stali koberce symbolom hrdosti, prestíže najmä znamenitými vzormi. 

 

Umelecký vrchol dosiahlo tkanie kobercov v 5. storočí pred našim letopočtom. V roku 1949 bol objavený najstarší uzlovitý koberec. Bol objavený v v údolí Pazyryk v horách Altai na Sibíri. Tento koberec, bol tkaný z vtedajšou najlepšou technológiou. Koberec bol objavený v hrobke skytkého náčelníka. Bol zakonzervovaný v zmrazenej forme a jeho vek sa odhaduje na 2500 rokov. V súčasnosti si ho môžeme prezriet v muzeu Hermitage v Leningrade.  

 

Kusové koberce  a ich výroba sa stala centrom zručnosti umeleckej formy. Krása kobercov zaujala Cyrusa Greata, v čase keď dobil Babylon v roku 539 pred našim letopočtom. Rozvíjal umenie tkania kobercov v Perzii. Z histórie vieme, že veľmi pekné koberce zdobili jeho imperium. Taktiež to potvrdzuje obsah jeho hrobky, ktorý bol zdobený prekrásnymi a drahými kobercami.   

 

Známy kusový koberec  bol slávny "Jarný čas Khosro" - záhradný koberec. Je to veľmi vzácny koberec. Po invázii Afgáncov bola Perzia podrobená tureckými a mongolskými vojskami. To spôsobilo veľký pokles tkania kobecov. V poslednej štvrtine 19. storočia sa opäť začali tkať koberce.  

V súčastnosti, sa Irán teší   z ako najviac vyhľadávaného miesta pre znamenité koberce. Perzské kusové koberce sa stali obchodnou značkou na celom svete pre ich kvalitu, bohatosť farieb a návrhov.  

 

Ku vzácným a krásnym kobercov patrí samozrejme aj ich údržba - čistenie, tepovanie či pranie. Čistenie kobercov Poprad pomáha udržiavať vaše koberce.

 

Referencie

 

Kontakt 

tel: 0949 385 057 

Príjem objednávok:

Koberce nám môžete priniesť priamo na prevádzku počas otváracích hodín.

Tepovanie a obšívanie kobercov 
 
Dom služieb /pod nemocnicou, 
vedľa OC FORUM/
1. poschodie
Francisciho ulica 3288
05801 POPRAD
 
 
Otváracie hodiny:
Pondelok   13:30 - 15:30 Utorok       13:30 - 15:30 
Streda       13:30 - 15:30 
Štvrtok      13:30 - 15:30 
Piatok        13:30 - 15:30 

Po telefonickej dohode je možné otvoriť aj v inom čase napr. doobedu.

  Dom služieb Poprad 
 
budova dom služieb 
 
Parkovanie - 15 minút grátis - parkovisko OC MONACO
 

Koberce, obšívanie kobercov, tepovanie kobercov

Iné stránky

Cenník služieb
Lacná čiernobiela tlač
Lacná farebná tlač
Galéria